تاریخ انتشار: جمعه 11 دسامبر 2020 | 11:06 ق.ظ
گسترش هسته‌های تروریستی در منطقه با حمایت آمریکا
گسترش هسته‌های تروریستی در منطقه با حمایت آمریکادبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: آمریکا با حضور در سوریه به دنبال غارت نفت، حفظ امنیت رژیم صهیونیستی و گسترش هسته‌های تروریستی داعش است و باید به این حضور شرارت آمیز در منطقه پایان داد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما به نقل از نورنیوز،‌ فیصل المقداد وزیر امور خارجه جدید سوریه که به تهران سفر کرده است، صبح امروز با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون مسائل دوجانبه منطقه‌ای و بین المللی با او گفتگو کرد.

در این دیدار دریابان شمخانی با اشاره به سطح عالی روابط راهبردی ایران و سوریه و با تمجید از نقش مهم و ممتاز این کشور در مقاومت منطقه‌ای علیه اشغالگری و توسعه طلبی رژیم صهیونیستی بر ضرورت استمرار و گسترش روابط تهران ـ دمشق تاکید کرد.

خبر جدید  خوداتکایی در تجهیزات از دستاورد‌های مهم انقلاب

وی با بیان اینکه آمریکا با حضور در سوریه به دنبال غارت نفت سوریه، حفظ امنیت رژیم صهیونیستی و تقویت و گسترش هسته‌های تروریستی داعش در منطقه است، تصریح کرد: باید به حضور شرارت آمیز آمریکا در منطقه پایان داد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به علت وجودی و رمز بقاء رژیم صهیونیستی که توسعه تجاوز به حقوق انسان‌ها و ترور است افزود: جامعه جهانی و مجامع بین المللی باید برای ایجاد جهانی امن و آرام دربرابر اقدامات این رژیم خون آشام و ضد بشری قاطعانه بایستد.

آقای شمخانی تاکید کرد: بی تردید جهان، بدون رژیم صهیونیستی امن‌تر خواهد شد. دولتمردانی که با حقارت مشغول عادی سازی روابط با رژیم جعلی صهیونیستی و کمک به اجرای نقشه‌های امریکا در منطقه هستند فرجامی بهتر از قذافی و عمر البشیر نخواهند داشت.

خبر جدید  شناسایی و برخورد قضایی با قاچاق ارز

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با تجلیل از مقاومت مردم و دولت سوریه در برابر تجاوز و تروریسم عبری ـ داعشی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه ملت و دولت سوریه را در مسیر مبارزه با تجاوز گری و نابود سازی تروریسم تنها نخواهد گذاشت.

آقای شمخانی تصریح کرد؛ خون پاک فرزندان مقاومت در ایران، سوریه، عراق، لبنان، فلسطین، یمن و همه بلاد اسلامی بنیان اشغالگری، تجاوز و تروریسم را از منطقه ریشه کن خواهد کرد.

خبر جدید  ناگفته‌های جنگ ۳۳روزه به روایت سرلشکر سلیمانی

در این دیدار وزیر امور خارجه سوریه نیز با قدردانی از حمایت‌های همه جانبه جمهوری اسلامی در برابر تروریسم و تهدیدات رژیم صهیونیستی تاکید کرد: دولت و ملت سوریه هیچگاه خاطره جانفشانی و فداکاری سرداران و سربازان ایرانی و در راس آن‌ها شهید قاسم سلیمانی فراموش نخواهند کرد.

وی با اشاره به روابط خوب دو کشور در همه حوزه‌ها بر تقویت و گسترش این روابط به ویژه در حوزه‌های اقتصادی تاکید کرد.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
محل كد آمار