تاریخ انتشار: سه‌شنبه 11 آگوست 2020 | 11:06 ق.ظ
کره جنوبی سامانه موشکی گنبد آهنین می‌سازد
کره جنوبی سامانه موشکی گنبد آهنین می‌سازدکره جنوبی سامانه موشکی گنبد آهنین می‌سازدوزارت دفاع کره جنوبی در پیش نویس برنامه پنج ساله دفاعی که امروز دوشنبه منتشر کرد آورده است با هدف حفاظت از خود در برابر تهدیدات ناشی از تسلیحات دوربرد کره شمالی، یک سامانه ردگیری موشکی به نام «گنبد آهنین» می‌سازد.

شعار سال: مقامات این کشور امیدوارند این سامانه موشکی که شبیه گنبد آهنین رژیم صهیونیستی است تا سال ۲۰۳۰ اجرایی شود و بتواند از سئول در برابر موشک های دور برد کره شمالی دفاع کند.

در برنامه دفاعی کره جنوبی علاوه بر ساخت این سامانه رهگیری، تولید هواپیماهی جنگی سبک، ساخت جت جنگنده داخلی و موشک، زیردریایی، ‌ موشک‌ ویژه پرتاب ماهواره و نیز ماهواره‌های تجسسی کوچک پیش بینی شده است.

خبر جدید  آغاز طرح نوروزی پلیس راهور از ۲۵ اسفند

کره جنوبی برای اجرای این برنامه دفاعی ۵ ساله بودجه ۳۰۰ تریلیون وونی معادل ۲۵۳ میلیارد دلار را براورد کرده است که ۱۰۰ تریلیون وون آن صرف تقویت توان دفاعی و ۲۰۰ تریلیون وون دیگر هم صرف مدیریت نیروها می شود.

بر اساس رقم پیشنهادی این برنامه، بودجه نظامی کره جنوبی هر سال نسبت به سال قبل حدود ۵ درصد افزایش می یابد.

خبر جدید  انهدام بزرگ‌ترین باند کلاهبرداری شبکه‌ای فعال در ایران

کره جنوبی با حدود ۴۲ میلیارد دلار بودجه دفاعی سالانه در میان کشورهای آسیایی بعد از چین، عربستان، هند و ژاپن بیشترین بودجه نظامی را دارد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از سایت تحلیلی خبری عصرایران ، تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ، کدخبر: ۷۴۱۷۳۹ ، www.asriran.com

خبر جدید  کشتی «ریاح» در حال قاچاق سوخت بوده است

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

    Sorry, no posts matched your criteria.

بانک پاسارگاد
محل كد آمار