تاریخ انتشار: جمعه 11 اکتبر 2019 | 07:44 ق.ظ
کابوس ایرانی مرگبار ناو آمریکایی آبراهام لینکلن
کابوس ایرانی مرگبار ناو آمریکایی آبراهام لینکلنسرعت شناورهای تندروی سپاه به حدود سه برابر سریع ترین شناور موجود در دنیا یعنی نزدیک به ۹۰ نات [گره دریایی] در ساعت رسید تا خلیج فارس و تنگه هرمز از همیشه برای نیروهای غیرخودی ناامن تر شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، سرعت شناور‌های تندروی سپاه به حدود سه برابر سریع‌ترین شناور موجود در دنیا یعنی نزدیک به ۹۰ نات [گره دریایی]در ساعت رسید تا خلیج فارس و تنگه هرمز از همیشه برای نیرو‌های غیرخودی ناامن‌تر شود. هر نات برابر ۱.۸۵۲ کیلومتر است که با این حساب سرعت شناور جدید سپاه که دیروز از آن خبر داده شد، نزدیک به ۱۷۰ کیلومتر در ساعت می‌شود. این درحالی است که سرعت نهایی نسل جدید شناور‌های تندروی آمریکایی تنها ۴۵ نات یا حدود ۸۵ کیلومتر بر ساعت است. به گزارش فارس «رادارگریزی» و «بدون سرنشین» بودن مهم‌ترین ویژگی‌های شناور‌های سپاه است؛ دو ویژگی که در صورت ترکیب با اصلی‌ترین مولفه قایق‌های تندروی سپاه یعنی سرعت، مثلث تهدید بالقوه‌ای را برای شناور‌های دشمن به وجود می‌آورد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  سرلشکر سلامی: در مقابل سردار فضلی احساس حقارت می‌کنم؛ او عَلَم فضیلت‌های ماست / اعزام کشتی به ونزوئلا مشق اقتدار بود
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
محل كد آمار