تاریخ انتشار: شنبه 11 ژانویه 2020 | 20:46 ب.ظ
علت فرصت هواپیمای اوکراینی برای متلاشی شدن روی زمین
علت فرصت هواپیمای اوکراینی برای متلاشی شدن روی زمینآنچه باعث شد هواپیمای اوکراینی پس از اصابت موشک در آسمان منفجر و متلاشی نشود، عمل کردن فیوز مجاورتی موشک شلیک شده به سمت آن و برخورد ترکش‌ها با بدنه هواپیما است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، یکی از مسائل مطرح شده پیرامون حادثه سرنگونی هواپیمای بوئینگ-۷۳۷ خطوط هواپیمایی اوکراینی، چرایی منفجر نشدن هواپیما در آسمان پس از اصابت موشک است که در ساعات و روز‌های ابتدایی سانحه نیز از آن بعنوان یکی از دلایل رد هدف قرار گرفتن هواپیما یاد می‌شد.

سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در تشریح علت این موضوع می‌گوید: عزیزان هواپیمایی کشوری بر این اساس که «اگر موشکی به هواپیما بخورد، هواپیما منفجر می‌شود» می‌گفتند این هواپیما مورد اصابت قرار نگرفته است؛ این هواپیما در ارتفاع کم و توسط یک موشک کوتاه‌برد که سر جنگی کوچک و مجاورتی دارد مورد اصابت قرار گرفته و به همین دلیل این هواپیما در هوا متلاشی نشده بلکه فرصت پیدا کرده روی زمین متلاشی شود.

خبر جدید  زیر دریایی «فاتح» به نیروی دریایی ارتش ملحق می‌شود

بنابر پیگیری‌ها و کسب اطلاعات از کارشناسان و مسئولان نظامی، سامانه‌ای که به وسیله آن هواپیمای اوکراینی هدف قرار گرفته، سامانه پدافند موشکی تور-ام۱ است که به وسیله موشک ۹M۳۳۰ هواپیما را مورد اصابت قرار داده است.

تور-ام۱ سامانه پدافند موشکی ارتفاع پایین و متوسط ساخت روسیه است که برای مقابله با انواع اهداف هوایی و شامل هواپیما، بالگرد، مهمات و بمب‌های هدایت شونده، موشک‌های کروز و … طراحی و ساخته شده است.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  بعضی به امید روی کار آمدن دموکرات‌های آمریکا وعده‌های پی در پی می‌دهند
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
محل كد آمار