تاریخ انتشار: شنبه 11 ژانویه 2020 | 20:46 ب.ظ
علت فرصت هواپیمای اوکراینی برای متلاشی شدن روی زمین
علت فرصت هواپیمای اوکراینی برای متلاشی شدن روی زمینآنچه باعث شد هواپیمای اوکراینی پس از اصابت موشک در آسمان منفجر و متلاشی نشود، عمل کردن فیوز مجاورتی موشک شلیک شده به سمت آن و برخورد ترکش‌ها با بدنه هواپیما است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، یکی از مسائل مطرح شده پیرامون حادثه سرنگونی هواپیمای بوئینگ-۷۳۷ خطوط هواپیمایی اوکراینی، چرایی منفجر نشدن هواپیما در آسمان پس از اصابت موشک است که در ساعات و روز‌های ابتدایی سانحه نیز از آن بعنوان یکی از دلایل رد هدف قرار گرفتن هواپیما یاد می‌شد.

سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در تشریح علت این موضوع می‌گوید: عزیزان هواپیمایی کشوری بر این اساس که «اگر موشکی به هواپیما بخورد، هواپیما منفجر می‌شود» می‌گفتند این هواپیما مورد اصابت قرار نگرفته است؛ این هواپیما در ارتفاع کم و توسط یک موشک کوتاه‌برد که سر جنگی کوچک و مجاورتی دارد مورد اصابت قرار گرفته و به همین دلیل این هواپیما در هوا متلاشی نشده بلکه فرصت پیدا کرده روی زمین متلاشی شود.

خبر جدید  بعضی به امید روی کار آمدن دموکرات‌های آمریکا وعده‌های پی در پی می‌دهند

بنابر پیگیری‌ها و کسب اطلاعات از کارشناسان و مسئولان نظامی، سامانه‌ای که به وسیله آن هواپیمای اوکراینی هدف قرار گرفته، سامانه پدافند موشکی تور-ام۱ است که به وسیله موشک ۹M۳۳۰ هواپیما را مورد اصابت قرار داده است.

تور-ام۱ سامانه پدافند موشکی ارتفاع پایین و متوسط ساخت روسیه است که برای مقابله با انواع اهداف هوایی و شامل هواپیما، بالگرد، مهمات و بمب‌های هدایت شونده، موشک‌های کروز و … طراحی و ساخته شده است.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  سردار حاجی‌زاده مفتخر به دریافت خادمی امام رضا(ع) شد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
محل كد آمار