تاریخ انتشار: سه‌شنبه 30 جولای 2019 | 11:00 ق.ظ
طرح جامع مرزبانی کشور آماده اجرا شد
طرح جامع مرزبانی کشور آماده اجرا شدسردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران از آماده شدن طرح جامع مرزبانی کشورمان برای اجرا خبر داد.

شعار سال :فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران از آماده شدن طرح جامع مرزبانی کشورمان برای اجرا خبر داد.

 سردار قاسم رضایی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه نوعی افتخار است که ایران بیش از  80 میلیون نفر مرزبان دارد اظهار داشت: مرز و مرزبانی موضوعی ملی است و هر فردی علاوه بر اینکه  حق دارد از اتفاقات آن اطلاع داشته باشد وظایفی نیز  در قبال مرزهای مقدس ایران دارند  و همه اقوام و افراد حاضر در مرزها، مرزنشنینان و استان های مرزی  متفق القول در امر مرزبانی هستند.

وی با اشاره به اینکه مرز و مرزبانی یک عرق ملی است گفت: این امر در قانون اساسی و میان مردم از جایگاه بالایی برخوردار است و نماد وحدت ملی است و عملکرد مرزنشینان با عملکرد انیفرم پوشان می شود مرزبانی از مرزهای کشور و یکی از خوشایند ترین جملات برای مردم ایران مرزبان بودن است چراکه مرزهای کشور مقدس هستند و عشق ورزیدن به این امر یک خصلت فطری است.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه جایگاه مرز و مرزبانی در میان مردم مغفول مانده است افزود: “به گفته مقام معظم رهبری مرز هر کشور به منزله ناموس آن کشور است” این تعاریف باید در رسانه ها و به ویژه نمازهای جمعه و محافل مختلف معرفی شده و تبیین و نشریح شود  تا این  ارزش در میان مردم برجسته شود و ندای مرزبانان به مردم کشور برسد.

رضایی با اشاره به اینکه ایران سومین کشوری است که با بیش از ۱۵ کشور مرز آبی و خاکی دارد، بیان کرد: امروز ایران برگرفته از اسلام با تمامی کشور ها به ویژه کشورهای همسایه مانند ترکیه، عراق و جمهوری نخجوان مرز دوستی و نگاه مودت  دارد و این  روابط خوب برای دیگر کشور های یک فرصت بسیار عالی است ولی برخی کشورهای همسایه دچار فتنه استکبار شده و رابطخ خود را کم کرده اند ولی امیدواریم آن ها نی زبه خطای خود پی برده و از جنایتی که به آنن تحمیل شده است خلاص می شوند و فقط در جهان یک کشور است که بیشتر یک رژیم غاصب است ایران آن را به رسمیت نمی شناسد.

خبر جدید  جمع‌آوری معتادان متجاهر تا قبل از سال نو

وی  در این باره افزود: برخی از کشورهای استکباری دنبال دیوار کشی و خصم با کشورهای دیگر هستند و حتی منجر به رفتارهای غیر انسانی می شود ولی ایران اسلامی با کشور همسایه خود اعیاد  و مناسبت های مشترکی داشته و این مراسمات را در کنار یکدیگر و به خوبی برگزار می کنند که این اتفاق جزء نادر ترین اتفاقاتی است که در میان مرزبانان دو کشو رخ می دهد و این تفاوت ایران با دیگر کشور ها را نشان می‌دهد.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ۲۰ سال پیش در افغانستان حدود ۲۰۰ تن تولید مواد مخدر وجود داشت، گفت: با باز شدن پای نحس استکبار در این کشور سبب شده است که این مقدار امروز با توجه به اعلام سازمان ملل بیش از ۹۰۰۰ تن مواد مخدر در این کشور تولید می شود و این یعنی  افزایش ۴۵ برابری تولیدات مواد مخدر و برای ایران نیز مشکلاتی به وجود می‌آورد و جلوگیری از ورود بیش از ۳۰ تن مواد مخدر نشان دهنده آن  است

رضایی با بیان اینکه مرزبانان سرمای زیر ۳۰ درجه و گرمای بالای ۵۰ درجه را تحمل می‌کنند ولی با روحیه و عشق از مرزهای کشور محافظت می کنند افزود: مدیریت مرزها و تسهیل در تردد به وسیله مرزبانان صورت می گیرد و حتی مقابله با گروهک های استکباری که به سمت مرز ها روانه می شوند توسط این افراد خنثی می شوند.

خبر جدید  پلیس با تعدی‌گران به حقوق مردم تعارف ندارد

وی با بیان اینکه ایران امن ترین کشور جهان است و این فقط بخشی از عملکرد مرزبانان است تصریح کرد: مرزبانان مظلوم ترین افراد هستند و باد تمام سختی ها امنیت کشور را تامین می کنند ولی زحمات آنان از چشم ها دور مانده است.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با مقایسه مرز و مرزبانی قبل و بعد از انقلاب بیان کرد: قبل از انقلاب قدرت های شرق و غرب کشور را مدیریت میکردند و مرز معنی نداشت ولی بعد انقلاب تغییراتی ایجاد شد و برخی کشورها این مورد را تهدید تلقی کردند و جایگاه مرز مشخص شد البته در ۴۰ سال گذشته بر عقب ماندگی فاحشی مانند ابنیه ها، جاده ها و  خدمات و امکانات رفاهی  در حوزه مرز ( آبی و خاکی )  وجود دارد البته باید گفت که در یک دهه اخیر برخی امکانات فراهم شده است.

رضایی با اشاره به اینکه برخی جلسات برای ساماندهی مرزبانی با دولت و مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است افزود: طرحی جامع تدوین شده است که این طرح  به  روسای قوه و رئیس جمهور و دیگر مسئولان ارسال شد که در پی این امر رئیس جمهور کشور در بحث پشتیبانی از مرز  دستوراتی صادر کرد که پیگیری این دستورات و وظایف هر دستگاه در این امر به عهده اصحاب رسانه است.

رضایی با بیان اینکه از مرزهای ترکیه کالاهای ضد فرهنگی وارد نمی شود، افزود: طبق قانون تردد برخی افراد با عنوان کوله بری و پایانه های مرزی آزاد است ولی بعضا از این طریق به مرزبانان تعرض می شود و تخلفات صورت می‌گیرد و در ۱۰ روز اخیر ‌ابزار ضد فرهنگی کشف و ضبط شده است.

خبر جدید  انتقاد پلیس از عدم ایجاد مرکز جدید برای نگهداری زنان معتاد

فرمانده مرزبانی بیان کرد: نباید اجازه دهیم کسی به این افراد خدمتگزار توهین کند، برخی افراد که فکر می‌کنند مسئول هستند اما نسبت به این مورد مرز و مرزبانی اظهارات غیرقانونی می‌کنند.

وی با اشاره به جرایم مرزی افزود: پیشتر مشکلاتی از قبیل تردد غیر‌مجاز وجود داشت که به همت مرزادارن و مرز نشینان استان این موضوع در چند سال اخیر به شکل قابل توجهی کاهش یافته و این فهم بالای مردم را نشان می‌دهد.

رضایی تصریح کرد: وحدت بین شیعه و سنی در آذربایجان غربی تجلی یافته و معنی پیدا کرده ‌و این به امنیت تبدیل شده ‌و هم اکنون در ۵۶۶ کیومتر مرز مشترک با ترکیه در مبارزه با ورود مشروبات الکلی مرزبانی هوشیارانه حضور دارد.

وی گفت: سال گذشته ۳۰۰۰ قبضه اسلحه شکاری در مرزها کشف شد و این مهم نیز با همکاری ترکیه به قدری مهار شده ولی در ۴ ماه اخیر افزایش ۳ ونیم برابری در این جرم وجود داشته ‌بنابراین مدیریت مرزبانی بیشتر شده و شدت کنترل نیز در کاهش آن تاثیر گذار است.

فرمانده مرزبانی تصریح کرد: جلوگیری از قاچاق کالاهای اصلی، احشام و جلوگیری از قاچاق برخی کالاها که سبب رکود تولید داخل شود به جد توسط مرزبانی انجام میشود چراکه این مبارزه سبب بهبود در معیشت مردم  شده است.

شعار سال ،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم،تاریخ انتشار:۶مرداد۱۳۹۸،کدخبر:۲۰۶۴۰۲۲،www.tasnimnews.com

طرح جامع مرزبانی کشور آماده اجرا شد

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

    Sorry, no posts matched your criteria.

بانک پاسارگاد
محل كد آمار