تاریخ انتشار: شنبه 11 جولای 2020 | 09:02 ق.ظ
راکت‌های ۱۲۲میلیمتری سپاه نقطه زن شدند
راکت‌های ۱۲۲میلیمتری سپاه نقطه زن شدندراکت‌های هدایت پذیر ۱۲۲ میلیمتری آرش این روزها تایید دقت را نیز دریافت کرده اند و دقت آنها به ۷ متر رسیده است.

شعار سال: سردار علی کوهستانی مسئول سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه از هدایت پذیر شدن راکت‌های ۱۲۲ میلیمتری آرش خبر داد.
وی افزود: در حوزه توپخانه، یک کار مشترکی را در دقت‌افزایی راکت‌های ۱۲۲ با سازمان تحقیقات هوافضا انجام دادیم که تست میدانی آن، اخیرا با موفقیت انجام شد و راکت‌های ۱۲۲ میلی‌متری آرش نقطه‌زن شدند و دنبال آن هستیم تا نمونه‌های تولید محدود آن را نیز بسازیم و در صورت موفقیت برای تولید انبوه تحویل وزارت دفاع دهیم.
سردار کوهستانی تصریح کرد: با این اقدام از این پس راکت‌های ۱۲۲ میلیمتری آرش با دقت ۷ متر به هدف اصابت می‌کنند که نسبت به قبل افزایش قابل ملاحظه‌ای است.
راکت ۱۲۲ میلیمتری آرش ۲۲ کیلومتر برد داشته و وزن کلی آن ۶۴ کیلوگرم است. این راکت از یک سرجنگی ۱۹ کیلویی شدید الانفجار بهره می‌برد که شعاع اثرگذاری آن ۲۵ متر است.
این راکت که هم اکنون در حجم بالایی در نیرو‌های مسلح مورد استفاده قرار می‌گیرد، تا پیش از این از دقت کمتری در اصابت به هدف برخوردار بود که موجب می‌شد برای انهدام یک هدف تعداد زیادی از راکت مورد استفاده قرار گیرد و تعبیه لانچر‌های ۴۰ لول برای آن نیز به همین دلیل بوده است. اما با نقطه زن شدن این راکت‌ها، از این پس برای انهدام یک هدف تعداد کمتری راکت مورد استفاده قرار می‌گیرد که علاوه بر صرفه اقتصادی موجب می‌شود تا بتوان راکت انداز‌هایی با لانچر کم تعدادتر و در عوض با قدرت تحرک بالاتر در اختیار داشت که در میادین نبرد امروز بسیار مورد اهمیت است.

خبر جدید  گزارش «فوربس» از رشد توانمندی‌های ایران برای مقابله با تهدیدهای سایبری

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۹، کد خبر: ۲۳۰۳۴۸۲، www.tasnimnews.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
محل كد آمار