تاریخ انتشار: دوشنبه 29 جولای 2019 | 11:57 ق.ظ
حمله گسترده ارتش سوریه در حومه حماه و آزادسازی یک روستای استراتژیک
حمله گسترده ارتش سوریه در حومه حماه و آزادسازی یک روستای استراتژیکارتش سوریه طی یک عملیات زمینی گسترده علیه مواضع گروه‌های مسلح در حومه شمالی استان حماه موفق شد کنترل روستای استراتژیک «تل‌‌الملح» را در دست بگیرد.

شعار سال : به نقل از روسیا الیوم، ارتش سوریه، عصر دیروز ــ یکشنبه ــ دست به عملیات زمینی گسترده‌ای علیه مواضع گروه‌های تروریستی در حومه شمالی استان حماه زد و طی آن کنترل روستای استراتژیک تل‌الملح را در دست گرفت.
گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» ــ وابسته به معارضان مسلح ــ دراین‌باره تصریح کرد؛ نیروهای ارتش حمله به تل‌الملح را از مواضع‌شان در مناطق «کفر هود» و «الجدیده» در حومه شمالی حماه آغاز کردند که در آنجا درگیری‌های شدیدی میان نیروهای دولتی و گروه‌های مسلح در جریان است.این مرکز، که مقر آن در لندن است، افزود این حمله بعد از حملات موشکی ارتش به مناطقی در حومه شمالی و حومه شمال‌غربی استان حماه انجام شد.
از سوی دیگر، خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه به نقل از یک منبع میدانی سوریه اعلام کرد؛ یگان‌های ارتش تحت فرماندهی «سهیل الحسن» ــ معروف به «النمر» ــ طی سه روز گذشته عملیات گسترده‌ای در سرتاسر محور حومه شمالی و شمال‌غربی حماه و مناطق حومه جنوبی ادلب صورت می‌دادند تا بستر حمله موفقیت‌آمیز فراهم شد و طی آن، این نیروها موفق شدند روستای تل‌الملح را بعد از قطع خطوط امدادرسانی عناصر مسلح به‌سمت محور تل‌الملح و «الجبین» آزاد کنند.
این منبع اضافه کرد؛ نیروهای ارتش در حال تثبیت مواضع‌شان در تل‌الملح هستند و تحرکات خصمانه عناصر مسلح در محورهای الجبین، «الزکاه» و «الاربعین» را هدف قرار می‌دهند.
این تحولات در حالی انجام شد که گروه تروریستی «جبهه النصره» پیشتر طی حمله‌ای معکوس و شدید به تل‌الملح، کنترل این روستای استراتژیک را به‌دست گرفته و آن را از جاده «محرده ــ سلیمه» جدا کرده بود.
دولت سوریه بارها به آزادسازی کامل سرزمین سوریه، از جمله مناطق تحت کنترل تروریست‌ها در منطقه کاهش تنش ادلب، شمال‌غربی حماه، شرق لاذقیه و جنوب‌غربی حلب تأکید کرده است.
این مناطق از سال ۲۰۱۷ و به‌موجب توافقی، که در چارچوب عملیات آستانه برای صلح در سوریه میان روسیه و ترکیه و ایران حاصل شد، جزو مناطق کاهش تنش محسوب می‌شود ولی این قاعده، گروه‌های تروریستی را استثنا می‌کند.
شعار سال،بااندکی اضافات وتلخیص برگرفته از خبرگزاری تسنیم،تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۸، کدخبر:www.tasnimnews.com2064192

خبر جدید  طرح جامع مرزبانی کشور آماده اجرا شد

حمله گسترده ارتش سوریه در حومه حماه و آزادسازی یک روستای استراتژیک

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
محل كد آمار