تاریخ انتشار: جمعه 11 دسامبر 2020 | 11:06 ق.ظ
جوانان با برای پیشرفت همه جانبه کشور قیام کنند
جوانان با برای پیشرفت همه جانبه کشور قیام کننددبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تقدیر از تاثیرگذاری عظیم دانشگاه و دانشجویان در صحنه‌های سیاسی، اجتماعی، علمی و فرهنگی کشورمان، بر ادامه جهاد علمی برای پیشرفت کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محسن رضایی در مراسم ۱۶ آذر روز دانشجو در دانشگاه امام حسین (ع)، به تجلیل از دانشمند هسته‌ای کشورمان شهید فخری زاده پرداخت و ضمن تقدیر از تاثیرگذاری عظیم دانشگاه و دانشجویان در صحنه‌های سیاسی، اجتماعی، علمی و فرهنگی، بر ادامه جهاد علمی برای پیشرفت کشور تاکید کرد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: یاد و خاطره شهدای سرافراز دانشجو در ۱۶ آذر ۳۲ در بلند کردن پرچم استقلال ملت ایران را گرامی می‌داریم. هرچند ملی شدن صعنت نفت نوعی بانگ استقلال طلبی ملت ایران بود، اما این صدای رسا در ۱۶ آذر از دانشگاه تهران اوج گرفت.

نیازمند جهاد علمی برای پیشرفت همه جانبه کشور هستیم
محسن رضایی با بازخوانی وقایع تاریخی ایران پس از کودتای مرداد ۱۳۳۲ گفت: چند ماه بعد از کودتا با هدف عادی سازی روابط و قدرت نمایی انگلیس و آمریکا، تحرکاتی صورت گرفت و معاون رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفت به ایران بیاید و مانور اقتدار بدهند. دانشجویان هوشیار ما فضای دانشگاه‌ها را به یک قیام علیه انگلیس و آمریکا که دولت ملی ایران را ساقط کرده بودند، کشاندند. رژیم شاه دست به جنایت زد و نیکسون با مشاهده جنایت کودتاچیان وارد ایران شد. این صدایی که از دانشگاه تهران برخاست، روزی تمام ایران را فراگرفت. دانشگاه و دانشجویان در صحنه‌های سیاسی، علمی و فرهنگی، تاثیرگذاری عظیمی را در تاریخ نشان دادند.
سرلشگر پاسدار دکتر محسن رضایی گفت: دانشگاه امام حسین (ع) که سرآغاز پرچم داری تحول علمی در ایران بوده است، امروز مراسم بزرگذاشت دکتر فخری زاده را برگزار کرده که نشانگر این است که پاسداران ما جهاد علمی و فرهنگی را آرمان خود قرار داده اند. دکتر فخری زاده پاسداری بود که همراه چند نفر دیگر از پاسداران بعد از جنگ تحمیلی مامور شدند که به سوی دانش‌های نو و جدید بروند و به این ترتیب اولین نسل دانشمندان هسته‌ای ما از سپاه شروع شد. اگر دولت‌های گذشته کمک می‌کردند ما امروز در قله‌های بلندتری از انرژی هسته‌ای بودیم.
استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: زمانی که فرماندهی سپاه را برعهده داشتم، گاهی برخی مسئولان به بهانه کمبود ارز و برخی بهانه‌های دیگر، جلوی پیشرفت همه جانبه علمی از جمله پیشرفت‌های هسته‌ای ما را گرفتند، اما با این محدودیت ها، دانشمندان هسته‌ای ما چه پاسداران و چه جوانان نسل بعد، این راه را ادامه دادند.
محسن رضایی با تاکید بر تداوم راه شهیدان دانشمند هسته‌ای گفت: دانش، فناوری و صنعت هسته‌ای خودش مستقل از علوم دیگر، فواید زیادی برای کشور دارند. در انرژی و حمل و نقل و تکنولوژی کشتی‌های اقیانوس پیما، در تکنولوژی پزشکی و دارویی، دانش هسته‌ای یک سرمایه برای ملت تلقی می‌شود و از آن نخواهیم گذشت. اسرائیل و آمریکا کور خوانده اند که ما از این ثروت و سرمایه ملی دست می‌کشیم. دانش هسته ای، ضامن رشد همه جانبه علمی و تکنولوژی کشور است و منظومه‌ای را ایجاد می‌کند که دیگر صنایع و حتی کشاورزی را پیشرفت بدهیم. هرچند فعلاً تصمیمی برای استفاده از این دانش در موضوعات نظامی و دفاعی نداریم، اما سایر کاربرد‌های این فناوری را به عنوان سرمایه حفظ خواهیم کرد.

خبر جدید  ضربه به باند کلاهبرداری بانکی در آذربایجان شرقی

نیازمند جهاد علمی برای پیشرفت همه جانبه کشور هستیم
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این پرسش که چرا دشمن این قدر روی انرژی هسته‌ای حساس است، گفت: دشمنان این ملت نگران چیزی غیر از بمب هسته‌ای و فراتر از آن هستند. آن‌ها از پیشرفت ایران می‌هراسند که بزرگتر و تاثیگذارتر از بمب هسته‌ای است. آن‌ها دویست سال بود که پیشرفت ایران را محدود کرده و محصور کرده بودند و دولت‌های دست نشانده و غربزده‌ها را نگهبانان این گروگان گذاشته بودند. احترامی که امروز کشتی‌های نظامی آمریکا در هنگام عبور از تنگه هرمز به پاسداران ما می‌گذارند و فارسی گفتگو می‌کنند، ناشی از قدرت ما است. پیشرفت و قدرت، احترام و آرامش و امنیت می‌آورد. کسانی که عقب ماندگی و ضعف را می‌پسندند، دنبال تحقیر و وابستگی ملت ایران هستند. سیاست انگلیس و آمریکا این بوده و هست که جلو پیشرفت ملت ایران را بگیرند. پس از انقلاب بسیاری از مرز‌های پیشرفت و موانع را پشت سر گذاشتیم، ولی در اقتصاد و تجارت، جلوی فعال شدن ظرفیت‌های ملت را می‌گیرند و مانع تراشی می‌کنند.
عضو هیات علمی دانشگاه جامع امام حسین (ع) با تاکید بر عبرت آموزی از تاریخ ایران معاصر، گفت: جوانان ما باید تاریخ قاجار و پهلوی را بخوانند. یکی از راه‌های پیشرفت ما توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و راه‌های حمل و نقل در ایران بوده است. در اسناد قاجار و پهلوی، بار‌ها به اثرات مهم اقتصادی اتصال تهران به بندر چابهار و یا مسیر بنادر خلیج فارس به فلات مرکزی و تقویت دسترسی‌های جاده‌ای و ریلی در نوار غربی کشور و رشته کوه زاگرس اشاره شده، ولی دست‌هایی مانع اجرایان شده بود. انگلیس و امریکا با کنترل برنامه‌های عمرانی ایران، از احداث جاده‌ها و راه آهن در جا‌هایی که خودشان موافق نبودند، مانع می‌شدند. ایران را بیشتر به عنوان یک سپر انسانی و دیوار طبیعی در مقابل نفوذ شوروی قلمداد می‌کردند و این سیاست را به بهای عقب نگه داشتن کشور جلو می‌بردند و نگران عدم پیشرفت ما نبودند.
رضایی تاکید کرد: فناوری هسته‌ای نماد پیشرفت ایران است و سیاست اروپا و آمریکا این بوده که جلوی پیشرفت ما را بگیرند. مبارزه امروز ما برای پیشرفت است و جوانان ما باید با نصب پرچم ابران و نقشه ایران در خانه‌های خود، تک تک و با هم برای پیشرفت کشور و تحقق بیانیه گام دوم قیام کنند. ما باید در علم، اقتصاد و فرهنگ پیشرفت کنیم تا تحریم‌ها بی اثر شوند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: غربزده‌ها در ایران، اقتصاد را گروگان گرفته اند تا آمریکا به ایران بازگردد. غربزده‌ها از درون و آمریکا و اروپا از بیرون، با تشویق حاکمان دست نشانده، سران صهیونیسم و کشور‌های مرتجع، موانعی در مسیر پیشرفت ما درست می‌کنند. ما اکنون پس از قیام ۲۲ بهمن و قیام دفاع مقدس، برای پیشرفت کشور نیاز به قیام سوم داریم.

خبر جدید  پیام تبریک وزیر اطلاعات به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان

نویسنده کتاب ایران آینده گفت: نقشه ایران سربلند باید در خانه هر ایرانی باشد؛ نگاه کردن به نقشه ایران که هزاران شهید برای حفظ جانفشانی کرده اند به جوان‌ها انگیزه می‌دهد که برای پیشرفت کشور تلاش کنند. امروز برای اینکه رژیم صهیونیستی را بر سر جای خودش بنشانیم، نباید تاخیر کنیم. عدالت بزرگ و قصاص قاطع، بیرون کردن آمریکا از منطقه است. جوانان ما باید یکبار دیگر شعار سربلندی ایران را سر بدهند و کانون تحولات ده سال آینده در منطقه باشند. هویت اسلامی، روحیه جهادی و غیرت جوانان ما را نباید منتظر مذاکره گذاشت.

خبر جدید  هدف قراردادن پایگاه امریکا، ایران را بر قله عزت نشاند

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: دانشگاه امام حسین (ع) حداقل در سه دهه اخیر، پیشرو و پیشران تحول علمی در کشور بوده است. در ماه‌های نخست بعد از شروع جنگ تحمیلی، جلسات تحول علمی در این دانشگاه تشکیل شد. ما فرزندان امام و سربازان رهبر انقلاب و خادمان ملت ایران هستیم. حوانان ما یک بار دیگر سربلندی ایران را رقم خواهند زد و خواب دشمنان را آشفته می‌کنند. دانشجویان پیشتازان این تحول خواهند بود.
در ابتدای این برنامه، دکتر محمدرضا حسنی آهنگر، رئیس دانشگاه امام حسین (ع) با درود به روان امام و شهدا، به روح بلند دکتر محسن فخری زاده ادای احترام کرد و ضمن خوش آمدگویی به دکتر محسن رضایی، از دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست کرد که پیرامون «مساله اصلی و ماموریت نخست دانشگاه امام حسین (ع)» برای دانشجویان این دانشگاه به خصوص ورودی‌های سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ سخنان خود را ایراد کند.
در ادامه این مراسم، با حضور دکتر محسن رضایی، دکتر حسنی آهنگر و حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمود پاکیزه، نماینده، ولی فقیه در دانشگاه امام حسین (ع)، از سه تن از دانشجویان برگزیده این دانشگاه تقدیر شد.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

    Sorry, no posts matched your criteria.

بانک پاسارگاد
محل كد آمار