تاریخ انتشار: شنبه 11 جولای 2020 | 16:04 ب.ظ
آمریکا اقدام به فروش تسلیحات موشکی به تایوان کرد
آمریکا اقدام به فروش تسلیحات موشکی به تایوان کرداین روزها که روابط بین دو کشور چین و آمریکا به پایین‌ترین سطح از زمان برقراری مناسبات رسمی در ۴ دهه گذشته رسیده است، آمریکا در اقدامی که باعث عصبانیت چین می‌شود، با فروش محموله بزرگی از تجهیزات و تسلیحات موشکی به تایوان موافقت کرد.

شعار سال:‌ روزنامه تایوان نیوز روز جمعه گزارش کرد این محموله تسلیحاتی که برای بالا بردن توان سامانه‌های موشکی تایوان است، ارزشی در حدود ۶۲۰ میلیون دلار دارد.

همزمان وزارت دفاع تایوان این فروش تسلیحاتی را مورد استقبال قرار داده و آن را نشانه‌ای از حمایت آمریکا از تبادلات دفاعی دو طرف دانسته و افزوده است که این باعث ارتقای توان تایوان برای مقابله با تهدیدهای منطقه‌ای می‌شود.

اکنون یکی از حساسترین دوران‌ها برای فروش تسلیحات به تایوان محسوب می‌شود زیرا روابط چین و آمریکا به دلیل شیوع کرونا، مداخله آمریکا در امور داخلی چین از جمله هنگ کنگ و سین کیانگ، تحریم شماری از مقام‌های ارشد امنیتی چین و برگزاری رزمایش در دریای جنوبی بشدت تیره و پرتنش شده است.

خبر جدید  در صورت نیاز دوباره به سوریه حمله می‌کنیم

نهاد ریاست جمهوری تایوان نیز در بیانیه‌ای آورده است که سامانه‌های موشکی پاتریوت این جزیره که شامل موشک‌های زمین به هوا است با وجود این تسلیحات و تجهیزات جدید ارتقا پیدا خواهد کرد.

آلکس خوانگ سخنگوی این نهاد در مصاحبه‌ای خاطر نشان کرد که این اقدام آمریکا باعث تقویت توان دفاعی تایوان و حراست از صلح و ثبات در منطقه می‌شود و قدرت ما را در برابر تهدیدهای فزاینده نظامی افزایش می‌دهد.

خبر جدید  ورود نیروهای ویژه آمریکایی به سوریه برای بازداشت ابوبکر البغدادی

آمریکا دارای مناسبات رسمی دیپلماتیک با تایوان نیست اما از سال ۱۹۷۹ میلادی تحت پیمان روابط با تایوان بزرگترین فروشنده سلاح به این جزیره بوده است. این محموله دومین فروش تسلیحاتی آمریکا به تایوان در سال جاری میلادی است.

آمریکا امروز اعلام کرد که تایوان خواستار تقویت موشک‌های پاتریوت خود شده است قرار است اصلی‌ترین تامین کننده قطعات و سامانه‌های تسلیحاتی برای این موشک‌ها شرکت لاکهید مارتین آمریکا باشد.

خبر جدید  خودکفایی ایران در تأمین تجهیزات صنایع دفاعی

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تحلیلی / خبری عصر ایران، به تاریخ: ۲۰ تیر ۱۳۹۹، کد خبر: ۷۳۶۹۷۲، www.asriran.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
محل كد آمار